Різдво Христове - чарівне та незабутнє свято для всіх. До вашої уваги інтерактивна лялькова вистава "Свято Коляди".


Театральна вистава "Торбинка Миколая" за участю вихователів Олени Сергіївни та Ганни Олегівни.


До вашої уваги театральна вистава для діточок, за участі талановитих вихователів нашого садочка, "Ріпка".


Інтерактивна лялькова вистава "Пригоди малят на українських стежках."


Лялькова вистава "Лісова школа правил дорожнього руху".


     Слово "театр" у перекладі з грецької означає "видовище". У ньому відбувається таке життя, якого немає в жодному іншому різновиді мистецтва. Кожен вид театрального мистецтва своїми засобами розповідає глядачеві про людські переживання, думки, почуття, про різні події - реальні й вигадані, теперішні та історичні.

     Саме тому , такий вид мистецтва посів важливе місце у навчальному та виховному процесі самих найменших - дошкільнят. У такій діяльності малята проявляють творчу активність, реалізовують свій потенціал, розвивають здібності. Тому так важливо проводити театралізовані дійства в ДНЗ.

     Які ж види театрів в дитячому садку можливо організувати? У педагогічній літературі пропонується проводити з дошкільниками таку діяльність, як: настільний театр; стендовий театр; театр верхової ляльки; театр наручної ляльки; театр живої ляльки. театр нижніх ляльок. 

     Настільний театр. Назва такого виду театру говорить сама за себе - ігрова діяльність проводиться на столі. Його особливістю є те, що декорації і персонажі повинні бути невеликого розміру, щоб була можливість розмістити всі необхідні атрибути гри на поверхні. Яким же буває настільний театр в дитячому садку: Паперовий (картонний). Нерідко такий готовий театр можна знайти в будь-якому дитячому журналі - потрібно лише вирізати і зібрати всі необхідні деталі і можна починати спектакль. Театр з природного та підручного матеріалу , здебільшого, фігурки виготовленні з підручних матеріалів, це- кружки , помпони(нитки), коробки, диски або природний матеріал.

     Стендовий театр, або театр на фланелеграфі. Представляє собою яку-небудь поверхню, на яку кріпляться фігурки-персонажі і декорації. До такого виду відносяться: Театр на фланелеграфі :дошці, обтягнутою тканиною, фігурки до нього кріпляться з допомогою липучок.

     Магнітний театр є, по суті, тим самим , що і попередній вид, тільки використовується металева дошка, а на фігурки прикріплюються магнітні смуги замість липучок.

     Тіньовий театр. Це найзагадковіший і незвичайний для сприйняття дітей вид театру. Для організації цього виду театру потрібно екран (натягнута вертикально біла тканина), ліхтар або настільна лампа (в залежності від розмірів екрану), картонні фігурки чорного кольору. Замість іграшкових персонажів, тіні можна створювати безпосередньо пензлем руки і пальцями. Такий вид називається “театр живих тіней”.

     Театр рукавичок. До цього виду належить театралізована діяльність, для проведення якої потрібні такі атрибути, як пальчикові ляльки або іграшки - «рукавички». Розрізняють такі «наручні» види театрів в дитячому садку: пальчиковий; рукавички. Що необхідно для того, щоб організувати таку театралізовану діяльність? В першу чергу потрібна ширма. Її розмір залежить безпосередньо від розмірів персонажів.

     Театр верхової ляльки. Такий термін був введений вітчизняними ляльководами ще в XVI столітті. Його особливість полягає в тому, що ляльки знаходяться вище росту людини, яка ними керує. Бувають такого вигляду: тростинові ляльки,які, відповідно, закріплені на високій палиці,а людина, яка керує персонажами, захований за ширмою. театр «Бі-ба-бо». В принципі,це ті ж «рукавички», бо як ляльки одягаються на руку. Відмінність полягає лише в тому, що використовується висока ширма і, таким чином, персонажі демонструються глядачам на рівні вище зросту ляльковода. Театр ложок. Атрибути для такої ігрової діяльності виготовити самостійно дуже просто.

     Театр маріонеток. У цьому театрі використовуються ляльки-маріонетки. Зробити їх самостійно досить складно, тому найчастіше вони купуються в спеціалізованих магазинах. За рахунок цієї особливості такий вид театралізованої діяльності проводиться в дитячих садах рідко. Але саме театр маріонеток викликає у дошкільнят шквал емоцій, захоплення. Так як малюки ще не розуміють механізму дії таких ляльок, діти уявляють, що іграшки «ожили» самі. Саме цей елемент «дива», «казки» і сприяє появі позитивних емоцій у дошкільників.

     Театр живої ляльки - найчастіше організовується «живий» ляльковий театр в дитячому саду. Використовувати таку діяльність можна на заняттях з розвитку мовлення, навколишнього світу, вивчення іноземної мови, а також під час дозвілля. Крім того, постановка «живого» театру може бути присвячена до якогось свята. Розрізняють такі види : театр масок; театр ляльок-велетнів. Останній проводиться найчастіше під час свят. Ролі ляльок-велетнів виконують або дорослі, або старші дошкільнята. Молодші діти можуть виступати лише в ролі глядачів. Тоді, як театр масок підійде для дітей будь-якого віку.

     З чого ж можна зробити театр для дошкільнят? Для більшості видів такої творчої діяльності необхідна ширма для театру.Ширму можна виготовити з дарев,яних дощещок, пластмасових труб, картонових коробок або натягнути на дверний пройом тканину з прорізаним отвором для огляду вистави.

     З чого ж ще можна зробити персонажів лялькового театру: ниткових помпонів; картону, зробивши в нижній частині два отвори для пальців; сірникових коробок; тенісних м`ячиків; одноразового посуду: тарілок, стаканчиків, ложок; пластикових пляшок; носка, рукавиці, фартушка; природного матеріалу та ін. Отож, фантазуймо і творімо!!!